Novinky

Širokým řadám našich fanoušků oznamujeme, že jsme získali grant na zbudování betonového sousoší našeho souboru, a to v nadživotní velikosti. Autorem sousoší je známý místní umělec skrývající se za pseudonymem Franta Jetel. Sousoší bude stát na místě, které dnes v Rousínově hyzdí budovy bývalé školy a kostela. Za nedlouho obdržíme ze stavebního úřadu demoliční povolení a koncem září příštího roku začneme s výstavbou pomníku.


Aby bylo sousoší dostatečně viditelné už z dálky, bude stát na vysokém podstavci a jeho nejvyšší část překročí výšku současného kostela o 12 metrů. Součástí soklu bude také obchod se suvenýry. V nejvyšším bodě památníku, což je Vildova hlava pak bude rozhledna a v druhé nejvyšší hlavě, vyhlídková restaurace. Bude to hlava Ládi Saidla a bude hledět na jih, kdežto již zmiňovaná hlava Vildova, na sever. Hlavy ostatních umělců budou vesměs zvědavě čučet, kde se co mihne.


Součástí pomníku bude i park, jezírko a fontána s léčivou minerální vodou. Rousínov tak po pamětní desce na rodném domě Karla Buriana bude mít další pamětihodnost, na kterou může být po právu hrdý. Na okraj zmiňme, že pamětní deska Karla Buriana má rozměry 85 x 35 x 3 cm, zatímco na zbudování sousoší bude spotřebováno bezmála osmnáct tisíc kubických metrů železobetonu z jakostního portlanského cementu. 
Náš FACEBOOK

 

Naši sponzoři

 

 

  Mgr. Jan Mandaus

 

Mgr. Miloš Klikar

 

JUDr. Bronislava Gembčíková

 

Mgr.Vláďa Mirc

 

 Helena Mircová

 

 Květinářství CAFEX Rakovník

 

Harry Mark

 

Ministerstvo kultury ČR

 

Adam a Veronika Kurtovičovi

 

 

   Obrovský dík patří všem, kteří účinkovali nebo se nějak podíleli na našich akcích. Většina umělců vystoupila za minimální odměnu, či pouze z dobroty  srdce a ze sympatií k našemu sdružení.